December 17, 2013

Purpur pardijalad


No tegelikul pärsi punaseks see part ikka ei lähe, kui talle veidikene sumahhi peale määrida ja isegi peotäis jõhvikaid ei aita suurt värvile kaasa.    Ainult niisama kena vaadata, kuidas kuremarjad pardirasva sees suplevad. Kui, aga lisaks veel sutsuke punast kapsast juurde hautada, siis on juba üsna jumekas roog ja väga erinevate punakaslillakate varjunditega. Igati maitsev, toekas ja jõulune.
Sumahh on Lähis-Ida köögis laialdaselt kasutatav kuivatatud äädikapuu viljadest maitseaine.  Täpsemalt on tegu äädikapuu kuivatatud ja purustatud viljaga. Sumaahh lisab toitudele hapuka ning õrnalt vürtsika maitse. 

mõned pardikoivad ( näiteks 4-6)
2 sl sumahhi
2 tl  Hiina viievürtsi segu (koriander, kaneel, kardemon, vürts, aniis)
peotäis jõhvikaid
soola
musta pipart
1 suur küüslaugupea

1 väiksem punane kapsapea
200 ml jõhvikamahla
 2-3 sl palsamiäädikat
 1-2 sl tumedat muscovadao suhkrut
soola

Hõõru pardikoivad maitseainetega sisse ja tõsta ahjupotti. Lisa puhastatud küüslauguküüned, lase koivakestel pisut maitset koguda.  Poeta juurde ka jõhvikad. Kui aega nii palju pole ja näljased suud juba ootavad, võib ka kohe paja ahju lükata. Esmalt kõrgel kuumusel 220 kraadi juures umbes pool tundi, siis vähenda kuumust 160 kraadile ja lase vaikselt kaane all podiseda paar tundi (2t). Selle aja jooksul voolab pardi nahaalune rasv välja ja hoiab küpsemise ajal liha hõrgu ja mahlase. 

Samal ajal riivi kapsas peeneks või lõika noaga kitsasteks ribadeks. Pane potti, kalla peale jõhvikamahl. Lase keema tõusat ja alanda kuumust. Lase kapsal vaiksel tulel haududa, kuni see on pehme. Maitsesta muscovado suhkru, soola ja palsamiäädikaga. Serveeri koos pardikoibadega.No comments:

Post a Comment